TERÖR BİTİNCE "SAKLI CENNET HİZAN'IN" GÜZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKTI | Hizan Belediyesi | Resmi Web Sayfası

TERÖR BİTİNCE “SAKLI CENNET HİZAN’IN” GÜZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKTI

31 Ekim 2018, 15:32 324 views

Bu zamana kadar terörle gündeme gelen Hizan’daki güzellikler, terör olayları bitince tek tek ortaya çıktı. Türkiye’nin birçok ilinden fotoğraf tutkunu ise bu güzellikleri çekmek için ilçemize akın etti.


Hizan Kaymakamlığı ile Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 4.üncüsü düzenlenen “Hizan’da Yaşam” konulu foto maratona katılan fotoğrafçılar, 3 gün boyunca ilçenin saklı güzelliklerini fotoğraf karelerine yansıttı.

 

Türkiye’nin dört bir yanından ilçemize gelen yaklaşık 200 fotoğrafçı, “Hizan 4. Foto maraton Yarışması” kapsamında tarihi mekânları ve doğal güzellikleri fotoğrafladı.


Güneşin doğuşuyla köyleri gezmeye başlayan katılımcılar, doğanın oluşturduğu renk cümbüşüyle bütünleşen taş evlerin ve doğal güzelliklerin fotoğraflarını çekti.

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Bülent HAMİTOĞLU, yaptığı açıklamada; foto maratona Türkiye’nin çeşitli illerinden yoğun ilgi gösterildiğini söyledi.

Yarışmanın jürisinde usta fotoğraf sanatçılarının bulunduğunu belirten Kaymakam HAMİTOĞLU, “İlerleyen yıllarda daha ses getirecek yarışmalar yapmayı düşünüyoruz. Belki uluslararası foto maratonlara yelken açabiliriz. Hizan, fotoğraf sanatı açısından malzemesi fazla olan bir ilçe. Köylerin mimarisi, evlerin yapısı ve çeşitli bitki örtüsü farklılık gösteriyor. Yarışmacılarımız bunları fotoğrafladı. Ortaya çok güzel çalışmalar çıktı.” dedi.

Kayseri‘den jüri üyesi olarak yarışmaya katılan Hüseyin TAŞGIN da ilçenin el değmemiş yapısının fotoğraflandığını ifade etti.

Hizan’ın kesinlikle gelip görülmesi gereken bir yer olduğunu anlatan TAŞGIN, “Tahmin ettiğimden çok daha güzel bir yer. Bölge halkının fotoğrafa bu kadar ilgili olacağını düşünmüyordum. Fotoğraf çekmeye gittiğimiz her yerde bize yardım etmek için herkes seferber oldu. Mevsim itibarıyla da çok güzel fotoğraflar çekildi.” diye konuştu.

Atlas Dergisi Fotoğraf Editörü Yıldırım GÜNGÖR ise Türkiye’yi en çok gezenlerden biri olduğunu belirterek, “En misafirperver ve en cana yakın insanlar burada. Birkaç gündür yoğun bir maraton yaptık. Her yerde inanılmaz bir ilgi gördük. Bazı yerlerde makineleri çocuklara verip onlara fotoğraf çektirdik.” ifadelerini kullandı.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başbakanlık Bimer E-Devlet Kamu Denetçiliği Kurumu Bitlis Valiliği Bitlis Yerel Gazetesi