KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ SAYIN HAMİTOĞLU'NUN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI | Hizan Belediyesi | Resmi Web Sayfası

KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ SAYIN HAMİTOĞLU’NUN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

3 Aralık 2018, 11:54 107 views

Bizler için birer güç kaynağı olan engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla 3 Aralık tarihi Birleşmiş Milletler tarafından  “Dünya Engelliler Günü “ olarak kabul edilmiştir. 

Başarılı insan, yaşama azmini yitirmeyen ve kendisiyle barışık olan kişidir. Bu bilinç ile engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlamak, bir gün kendimizin ya da yakınlarımızdan birinin de engelli olabileceğini düşünerek onların yaşamlarının kolaylaşmasına yardım etmek hepimize düşen sosyal sorumluluktur.

Haklarının korunarak, toplumsal yaşamdan kopmadan, dışlanmadan, herhangi bir ayrımcılığa maruz bırakılmadan hayatlarını sürdürülebilmeleri  anayasamız ve devletimizin teminatı altına  alınmış olup,  engelli olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımızın, insan onuruna yakışır bir yaşam sürmelerinin sağlanması,  İlçemizde de tüm kamu kurumları olduğu gibi  sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızın da  temel görevi olarak benimsenmiş,  gerekli tedbirler alınarak,  projeler bu yönde hayata geçirilmiştir.

Kendilerine güvenildiği ve fırsat verildiği her alanda herkes kadar başarılı olabileceklerini kanıtlayan  engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları ile yapılan her türlü kültür, sanat, spor faaliyetlerinde yer almaları yine devletimizin en önemli hedeflerinden biridir. 

Unutmamalıdır ki;  Geleceğe güvenle bakan, güçlü bir toplum olmanın öncelikli şartı, tüm bireylerin eşit fırsat ve imkânlardan yararlanabilmeleri, birlik, beraberlik içinde ortak umutları ve hedefleri paylaşarak yaşayabilmeleridir 

            Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, engelli vatandaşlarımızın kendilerine sağlanan  imkanlar çerçevesinde tüm engelleri kendi çabalarıyla aşabileceklerine, yaşama daha da  sıkı bağlanacaklarına inanıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu,  mutlu ve engelsiz bir hayat sürmelerini  diliyorum.

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başbakanlık Bimer E-Devlet Kamu Denetçiliği Kurumu Bitlis Valiliği Bitlis Yerel Gazetesi