KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ SAYIN BÜLENT HAMİTOĞLU'NUN "KURBAN BAYRAMI" MESAJI | Hizan Belediyesi | Resmi Web Sayfası

KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ SAYIN BÜLENT HAMİTOĞLU’NUN “KURBAN BAYRAMI” MESAJI

20 Ağustos 2018, 10:26 191 views

Güzelliklerin paylaşıldığı, milli ve manevi değerlerimizin en üst seviyeye çıktığı bir Kurban Bayramı’na daha milletçe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bilindiği üzere bayramlar, toplumda oluşturduğu manevi iklim ile İslam âleminin üstüne rahmet olarak inmekte, çağımızın getirdiği tüm olumsuzlukları bertaraf etmektedir. İnancımızdan ve milli duygularımızdan aldığımız bu güç, bizleri bir araya getirmekte, rahmeti, fazileti ve mağfiretiyle insanlığı huzura sevk etmektedir. 

İnsanlar arasında sevgi tohumları eken, her türlü insani ve ahlaki değeri canlandıran, huzur ve sükûnetin hâkim olduğu bu özel günlerin kıymetini bilerek ve tüm benliğimizde hissederek yaşamak bizleri hem bu dünyada hem de ahirette mutlu kılacaktır. Yüce dinimiz İslamiyet, yardımlaşma ve dayanışma üzerine kurulu bir dindir. Veren elin alan elle buluştuğu bayramlarda paylaşmanın en güzel örnekleri sergilenmektedir. İnanıyorum ki, bu bayramda da milletçe şefkat ve merhamet duygularımızı doğru yöne kanalize edecek, en yakınımızdan tutun da dünyanın öbür ucunda yaşayan ihtiyaç sahiplerine uzatacağımız yardım eli ile paylaşmanın verdiği hazzı tüm benliğimizde hissedeceğiz.

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak, ailelerinin acılarını dindirmeye çalışmak, gazilerimize duyduğumuz şükranı dile getirmek, yaşlı, kimsesiz ve muhtaç insanlara kucak açmak milli birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesine vesile olacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramınızı içtenlikle kutluyor, bayramın Hizanlı vatandaşlarımıza, ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.  

YENİ HABERLER

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başbakanlık Bimer E-Devlet Kamu Denetçiliği Kurumu Bitlis Valiliği Bitlis Yerel Gazetesi