Başkanın Mesajı

Değerli Hizanlılar; bize layık görülen bu önemli görevin yaklaşık 1 yılını geride bırakırken, bu zaman zarfında gece gündüz demeden, hayata geçirdiğimiz hizmetlerle hem ilçemizin eksikliklerini giderdik, hem de bu konuda bize olan güveninizi daha da pekiştirmeye çalıştık.

Bizler de bu sorumluluğumuzun bilinci ile başında bulunduğumuz bu görevi en iyi şekilde yerine getirmeye özen gösterdik.

Bu çerçevede; İlçemiz için gerekli gördüğümüz bütün hizmetleri tek tek hayata geçirerek sizlere layık olmaya çalıştık. Bu kapsamda; eğitim, sosyal ve kültürel alanda çalışmaların Su, Üst Yapı, Park ve İmar alanlarında da ilçemize katkıda bulunduk.

Üstyapı çalışmalarımız kapsamında geçtiğimiz yıllarda tamamladığımız mahalle yollarımızın yanı sıra bu yıl içeresinde de bir çok mahalle yollarımıza yepyeni bir çehre kazandırdık.

Kısa; 100 bin metrekare parkeli yol yapımını bitirdik. 8 ayrı yerde biri kapalı olmak üzere toplam 16 adet semt sahasını bitirmek üzereyiz. 12 km yeni imar yolu açtık, 5 bin metre yeni Kanalizasyon, 6 bin metre yeni içme suyu şebekesini yeniledik. Yaklaşık 1 km  6 bin metreküp taş duvar yapımı yanı sıra 8200 adet ağaç dikimini gerçekleştirdik.

12.163.746,94 TL borçla devraldığımız belediyenin borçlarının yarısını ödedik.

Yatılı bölge okullarımıza 4 adet zenginleştirilmiş kütüphane kurulumunu gerçekleştirerek öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Ayrıca İlçe halk kütüphanemizi yenileyerek, her yaştan vatandaşlarımızın kullanacağı bir yüze kavuşturduk.

İlçemizde ilk defa Ramazan ayında iftar çadırı kurduk. 30 gün boyunca vatandaşlarımızın yararlanmasının yanı sıra evlerinde yemek yapma imkanı bulunmayan ihtiyaç sahiplerinin evlerine sıcak iftar yemeği ulaştırdık.

İlçemizde gerçekleştirdiğimiz tüm hizmetlerimizde yanımızda olan ve bizlere bu konuda büyük katkı sağlayan en başta Hizan halkına, bizlerle her zaman istişareli olan belediye meclis üyelerime , mahalle muhtarlarıma ve tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür eder, herkese sevgi ve saygılarımı sunarım…


Mesaj Yaz

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başbakanlık Bimer E-Devlet Kamu Denetçiliği Kurumu Bitlis Valiliği Bitlis Yerel Gazetesi